Ortopeda potrzebny zimą

Poradnikowy blog o zdrowym trybie życia

Ortopeda potrzebny zimą

Choć zima powoli mija zbliżając nas ku wiośnie, wiemy jak w sezonie zimowym ważne jest sprawne działanie lekarzy ortopedów. Można przypuszczać, że gdy chodniki są śliskie, na drogach pełno śniegu, a weekendy wiele ludzi spędza na narciarskich i snowboardowych wycieczkach, ortopedzi mają pełne ręce roboty, ponieważ co nuż pojawiają się nowe skręcenia, złamania, zwichnięcia, które bardzo często kończą założeniem gipsu.

Od czego zacząć poszukiwania?

Zanim jednak wybierzemy się do ortopedy (czasem może to być trudne w obliczu bolącej nogi lub ręki), warto sprawdzić w internecie ranking ortopedów, ponieważ nie wszyscy lekarze cieszą się dobrą opinią pacjentów. W rankingu takim możemy nie tylko poczytać opinie innych pacjentów danego lekarza, dotyczące między innymi stosunku lekarza do pacjentów, jego kompetencji, sprawności działania, czy trafności stanowionych diagnoz, ale także znaleźć lekarza, który przyjmuje najbliższej naszego domu. Możemy także wyszukiwać ortopedów po nazwisku, a także po województwie czy mieście, w którym przyjmuje.

Jak najszybsza interwencja

Warto mieć na uwadze jak ważna jest szybka interwencja lekarza przy różnego rodzaju złamaniach, czy zwichnięciach. Udawanie, że wszystko „jakoś to będzie” i udawanie, że ból nam nie przeszkadza jest zachowaniem zdecydowanie nagannym. Zostawienie takich spraw samym sobie zdecydowanie zemści się na nas. Jeżeli jakaś kość zrośnie się krzywo może okazać się konieczne, że konieczne będzie powtórne jej złamanie, aby nastawić je w poprawną pozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4